Categories

Aduan Orang berpermit kebun berniaga di Teluk Bahang

Posted :Wednesday, April 16, 2014 by MUHAMED IQRAM BIN MOHAMED IBRAMSAH Send Maill

Saya ingin mengadukan kepada pihak Imigresen iaitu terdapat beberapa gerai makanan di Teluk Bahang sedang dikendalikan dan diniaga secara persendirian di Teluk Bahang,terutamanya di Jalan Hassan Abbas iaitu jalan utama di Teluk Bahang oleh pekerja...

Syarikat Bekalan Air Selangor

Posted :Monday, April 14, 2014 by Rosliana Bte Abdul Razak Send Maill

Saya ingin memberitahu di sini berkaitan ketidak adilan dalam menyalurkan bekalan air ke rumah..Saya faham masalah berkaitan tempat tadahan air yg berkurangan menerima hujan serta tidak mampu memberi bekalan kepada semua penduduk di Selangor....

TIADA TALIAN TELEFON TELEKOMUNIKASI DI BANDAR KOTA SAMARAHAN, KUCHING, SARAWAK

Posted :Sunday, April 13, 2014 by DORETHY HOSEA DRANG Send Maill

Saya bekerja sebagai anggota kerajaan dan saya tinggal di Taman Samarindah bahagian Kota Samarahan, Kuching, Sarawak. Saya amat memerlukan talian telefon di kawasan perumahan saya dan saya berharap pihak berkuasa atau pihak yang mewakili bahagian...

budi bahasa budaya kita

Posted :Saturday, April 12, 2014 by merias rahaman Send Maill

Sy dan keluarga bercuti d pulau langkawi. Smasa melalui pemeriksaan kastam, sy dan kluarga dipanggil oleh seorg pgawai yg bertugas utk d periksa Dan d kenakan cukai.apa yg tidak memuaskn hti sy adalah sikap dan percakapan kasar pegawai tersebut....

Warga Asing yang ramai dan tidak pasti status visa dan pasport mereka

Posted :Friday, April 11, 2014 by reena Send Maill

Salam 1 Malaysia.. Saya ingin membuat aduan yg berkaitan lambakan penduduk warga asing terutama sekali INDONESIA di kawasan perumahan saya (seperti alamat di atas).saya merupakan salah seorang warga kerja di salah satu jabatan di bawah...

Kerosakan Lif dan Lampu Tangga

Posted :Friday, April 11, 2014 by Nurul Ain Mohamed Send Maill

Assalamualaikum dan Salam Sejahtera. Saya di sini sebagai wakil penduduk ingin membuat aduan kerosakkan lif di Block C yang mungkin akan menyebabkan kematian dan juga lampu koridor/tangga yang beterusan. Keadaan ini mungkin tidak ada kesudahan...

lif kerap rosak dan membahayakan

Posted :Thursday, April 10, 2014 by mohd nurul affandi Send Maill

Assalamualaikum dan salam 1 Malaysia.......... saya ingin meminta tolong kepada tv3 untuk datang  ke pangsapuri impian baiduri blok C utk lihat sendiri keadaan lif di sini kerap rosak dan tidak dibaiki dgn sempurna ini boleh menyebabkan...

Pendatang Asing Tanpa Permit Yang Sah

Posted :Thursday, April 10, 2014 by Ratnaidayah Zaini Send Maill

Salam 1 Malaysia. Saya ingin membuat aduan tentang pendatang asing indonesia yang bekerja di sebuah restoran Flora Cafe Block H, Flora Damansara Jalan PJU 8/9, tiada permit yang sah. Penduduk disitu yang mengetahui tentang ini hanya menutup...

PENGAWAL KESELAMATAN

Posted :Wednesday, April 9, 2014 by ahmad baba Send Maill

Salam sejahtera Kesianlah pada para pak guard yang menunggu gaji baru tapi tak kunjung tiba seperti menunggu buah tak jatuh je..kata bulan Jan 2013 gaji baru,pakat seronok le orang minta jadi pak guard tut-tut kena tanggoh lak oelh syarikat,Janji...

abandoned school project

Posted :Wednesday, April 9, 2014 by kovan Send Maill

3 Files13 MBDownload All MP4ABANDON SCHOOL TOILET PROJECT.mp412 MBSaveDOCXlaporan_tandas_PPD_converted.docx1 MBSaveDOCXSURAT_STATUS_TANDAS_2014_converted (2).docx133KBSave Parents worry for safety of students over abandoned school project...

pendatang tanpa izin berkerja di pelancongan mengancam keselamatan pelancong.

Posted :Wednesday, April 9, 2014 by tenly kok Send Maill

saya ingin membuat aduan terhadap sebuah syarikat pelancongan yang mengambil pendatang tanpa izin berkerja tanpa pas kerja. saya merasakan perbuatan ini boleh mengundang kepada kes-kes penculikan yang sering berlaku di sabah. Pekerja itu bernama...

Tiang Telekom hampir runtuh

Posted :Wednesday, April 9, 2014 by lee mei ling Send Maill

Tiang di belakang rumah no.8 jalan 20/22 taman paramount petaling jaya hampir tumbang. Rujukan tiang bernumber C019/0052. Harap tindakan membaiki dapat diambil dengan segera dan secepat mungkin.

pendatang asing

Posted :Wednesday, April 9, 2014 by eric jr medris Send Maill

disini saya mohon kepada pengguatkuasa imigresen sabah (dearah kota kinabalu) agar dapat membuat pemeriksaan keatas sebuah kedai di malinsung papar yang mana seorang berbangsa india telah membuka kedai makan yang mana dipercayai tidak mempunyai...

Pati

Posted :Tuesday, April 8, 2014 by Sano dollah Send Maill

Isaya nk buat aduan ada party yng dudok di taman nusa perintis 1 yng di sembunyi kan oleh rakyat malaysia dan dudok serumah Dan melacur di waktu malam Saya ada talipon nomber pati itu 0177690233 Beverly bangsa pilipin

bau air najis

Posted :Monday, April 7, 2014 by safiyyah bt ismail Send Maill

Assalamualaikum...sy safiyyah bt ismail. Disini sy ingin membuat aduan tentang bau air najis di dpn longkang rumah saya. sebelah jalan itu pulak ada logi najis di sebelah jalan rumah saya. kemungkinan logi najis itu bocor sehingga masuk ke dlm...

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Next