Categories

Jabatan Hidupan Liar Complaints

anjing liar

Posted :Wednesday, July 27, 2011 by liza Send Maill

saya ingin membuat aduan tentang anjing-anjing liar yang berkeliaran di kawasan pekan kapar,tmn seri wangi kapar dan sungai kapar indah.kehadiran anjing-anjing tersebut menggugat keselamatan penduduk sekitar.harap pihak yang berkuasa dapat...

GANGUAN HIDUPAN LIAR (MONYET)

Posted :Wednesday, August 24, 2011 by ABU ZAR GIHFARI BIN ABDUL HALIM Send Maill

SAYA SEPERTI NAMA DIATAS INGIN MEMBUAT ADUAN MENGENAI GANGGUAN HIDUPAN LIAR(MONYET)SEMAKIN MENJADI SEMENJAK KEBELAKANGAN INI. ISU INI SAYA TELAH PANJANGKAN KEPADA JABATAN PERHILITAN IAITU DENGAN SEBANYAK DUA KALI ADUAN. SYUKUR ALHAMDULILLAH...

Anjing Liar berkeliaraan

Posted :Tuesday, January 17, 2012 by vellamma Send Maill

Saya seperti nama dan alamat di atas ingin membuat aduan kepada pihak yang bertanggungjawab kerana terdapat 5-6 ekor anjing liar yang sering berkeliaraan di kawasan Flat Taman Kobena, Lorong 3/92B, terutamanya di waktu senja selepas jam 7pm...

Anjing Liar

Posted :Friday, January 27, 2012 by Nortarmizi Arshad Send Maill

Saya ingin membuat aduan kepada agensi yang berkaitan mengenai anjing-anjing liar yang berkeliaran di Jalan Tengah, Kg. Nakhoda, Batu Caves. Anjing-anjing ini sudah mula bertindak agresif dengan memakan kucing-kucing yang ada di persekitaran...

ANJING LIAR BERKELIARAN

Posted :Saturday, March 10, 2012 by WAN MOHD FAISAL BIN WAN MOHD SAIDIN Send Maill

Saya ingin membuat aduan mengenai anjing-anjing liar yang berkeliaran di kawasan perumahan Tmn Puchong Utama. Apa yang membimbangkan saya dan rakan serumah ialah anjing-anjing ini sering memasuki pagar rumah kami dan berlegar-legar di kawasan...

ANJING LIAR BERKELIARAN

Posted :Sunday, March 18, 2012 by YAP TI NA Send Maill

Hi Sir/Mdm, We live in Taman Setia Indah Johor Bahru District 8. There are so many wild dogs around our housing area! These wild dogs give us so many inconvenience. They barking at motorists, postman,garbage cleaners and even the residents...

Anjing Liar

Posted :Sunday, May 6, 2012 by Loh Sin Wei Send Maill

Hi Sir/Mdm, There are so many wild dogs around our housing area, Jalan Permas 1/23, Permas Jaya, Johor Bahru. These wild dogs give us so many inconvenience. They barking at motorists, postman, garbage cleaners and even the residents here. They...

Anjing Liar berkeliaran & bertindak ganas

Posted :Thursday, May 10, 2012 by Mohd AlJefferi Send Maill

Kpd yg berkenaan. Byk anjing liar berkeliaran serta mampu bertindak ganas pada pejalan kaki spt budak2 yg pergi & pulang dr sekolah. Saya sendiri pernah dikejar 5 ekor anjing ketika sedang berbasikal yg mana hampir mencederakan saya. Lokasi,...

Anjing Liar

Posted :Wednesday, June 27, 2012 by Hamizan Send Maill

Saya wakil penduduk Jalan Banang 4 ingin mengemukakan aduan, anjing liar bertuan mahupun tidak bertuan sering mengejar saya sewaktu menaiki motosikal justeru menyebabkan kerisawan kami sabagai penduduk akan keselamat kami dan anak-anak kami.Anjing...

-

Aduan mengenai anjing liar

Posted :Wednesday, July 11, 2012 by Noryazmin binti Mohamad Send Maill

Saya ingin membuat aduan kepada yang berkaitan mengenai anjing-anjing liar yang berkeliaran di Kampung Bertam Hulu,Melaka iaitu rumah berhampiran highway. Anjing-anjing ini semkin agresif dengan memakan ayam peliharaan di dalam reban..

http://aduanrasmi.com

anjing liar di sekitar rumah.

Posted :Saturday, August 4, 2012 by CHIN HON KHOON Send Maill

sebanyak 8 ekor anjing yang tetap beleliaran di sekitar rumah saya terutamanya di depan jalan raya serta di belakang lorong rumah saya. perkara yang menjadi masalah yang merisaukan saya adalah anjing yang berkelompok itu sentiasa meruntuhkan...

http://aduanrakyat.com/new_complaint.html

TOO MUCH OF DOGS IN THE RESIDENTIAL AREA

Posted :Thursday, August 9, 2012 by PUSHPPA A/P MANICKAM KANAGASABAI Send Maill

terlalu banyak gangguan anjing dan kucing yang terbiar di kawasan perumahan sehingga kanak-kanak tidak dapat bermain pada waktu petang.terdapat lebih kurang 10 anjing dan 20 kucing. anjing dan kucing ini selalu berak dalam kawasan rumah walaupun...

anjing liar

Posted :Monday, August 27, 2012 by teo hui yi Send Maill

ada 2 anjing liar yang berwarna hitam dipelihara oleh orang asing di jalan 4/49D, anjing yang garang itu tidak bernama dan ditutup dalam rumah. selalu berkeliaran mana mana tempat,mengotorkan tempat dan kacau 'pass by'.. sangat disturbing.Aku...

ANJING LIAR MENGANGGU PENDUDUK

Posted :Thursday, September 6, 2012 by MUHAMMAD NUR KHAIRI BIN AZMAN Send Maill

saya sebagai wakil penduduk jalan rumbia 53 ingin membuat aduan tentang anjing-anjing liar yang berkeliaran disekitar kawasan ini.kehadiran anjing-anjing liar ini menyebabkan penduduk dikawasan ini menjadi takut tentang keselamatan anak-anak dan...

ANJING LIAR

Posted :Saturday, November 24, 2012 by NURUL AIDA ISMAIL Send Maill

Saya seperti nama dan alamat di atas ingin membuat aduan kepada pihak yang bertanggungjawab (MBSJ/ JABATAN HIDUPAN LIAR) kerana terdapat lebih daripada 10 ekor anjing liar yang sering berkeliaraan di kawasan DESAMINIUM RIMBA, terutamanya di waktu...

gangguan anjing bising

Posted :Monday, December 31, 2012 by lydia liana Send Maill

Saya nak buat aduan tentang jiran sebelah rumah bela anjing sampai 8 ekor.setiap hari anjing menyalak sampaikan menggangu ketenteraman taman perumahan.saya berharap sangat pihak tuan dapat mengambil tindakan yang sewajarnya dan periksa samada...

MASALAH ANJIMG LIAR

Posted :Thursday, March 7, 2013 by NOOR LAILY Send Maill

SAYA INGIN MEMBUAT ADUAN TENTANG ANJING LIAR YANG BERKELIARAN DI KAWASAN PERUMAHAN TAMAN SRI TEMENGGONG,MUAR YANG MANA DIKHUATIRI AKAN MENDATANGKAN KEMUDARATAN DI ATAS KESELAMATAN KEPADA PENDUDDUK SETEMPAT, KANAK-KANAK YANG BERMAIN DAN MEREKA YANG...

Wild Dogs

Posted :Wednesday, April 10, 2013 by Lee Jia Preng Send Maill

Hereby im compliant about the wild dogs at my housing area and chasing people and some kids and old ladies , however the dogs never bites them and only scare the people. I hope the related department will taken action about this , the area is at...

Gangguan Peliharan

Posted :Sunday, April 28, 2013 by vengateswaran Send Maill

Saya ingin membuat aduan berkenaan anjing- anjing liar yang berkeliaran di sekitar Taman Pelangi Indah, Jalan Pesona 11,10 dan sekitar nya, Taman Puteri Wangsa, Jalan Beladau, Jalan Badik dan beberapa lagi jalan sekitarnya dan juga Taman Bukit...

Masalah mengenai haiwan berkeliaran

Posted :Thursday, August 8, 2013 by Teoh Kam Seng Send Maill

Merujuk kepada perkara di atas, kawasan perumahan mengalami masalah tentang kumpulan monyet berkeliaran。 masalah ini semakin seriuos, kerana kuantiti kumpulan monyet semakin tam bah. Ini telah menyebabkan penduduk sentiasa berada dalam...

ANJING LIAR DI KAWASAN PERUMAHAN

Posted :Thursday, August 8, 2013 by Sharvini Send Maill

Saya sebagai penduduk di kawasan Taman Sri Jaya ,Sitiawan ingin membuat aduan mengenai anjing-anjing liar yang berkeliaran di kawasan perumahan.Anjing berkenaan kerap mengejar dan menggigit penguna kawasan jalan di taman.Anjing - anjing liar...

Anjing Liar

Posted :Friday, November 8, 2013 by Lee Teng Teng Send Maill

Ingin membuat aduan dan berharap pihak jabatan hidupan liar dapat mengambil tindakan. Kebelakangan ini kedatangan anjing liar ke kawasan perumahan saya semakin bertambah. Kalau i tak silap lebih kurang 8 ekor. Anjing liar ini berkeliaran di...

Monkey Issue

Posted :Wednesday, January 22, 2014 by Kelly Kong Send Maill

Our warehouse found lots of monkey inside, they stay inside our warehouse and destroy of product. We tried to call Wildlife department for few time but there is no proper solution to solve this issue.

GANGGUAN ANJING LIAR DAN KUCING TIDAK BERTUAN

Posted :Wednesday, January 22, 2014 by Muhammad bin Abdul Halim Send Maill

Saya ingin membuat aduan mengenai anjing-anjing liar dan kucing tidah bertuan yang berkeliaran di kawasan rumah kami seperti alamat di atas. Sebelum ini, kami sering melihat anjing-anjing ini berkumpul di padang permainan di taman hadapan. Apa...

TENTANG MONYET YG BERKELIARAN DAN MENGANGGU PENDUDUK

Posted :Saturday, January 25, 2014 by Sabrina Anuar Send Maill

MONYET YANG BERADA DI HUTAN MENGANGU PENDUDUK DENGAN MENGGELEDAH TONG SAMPAH, MEMASUKI RUMAH PENDUDUK DAN MENYELONGKAR BARANG-2 SERTA MEMBUNUH KUCING PELIHARAAN. SAYA HARAP PIHAK TUAN DAPAT MENYELESAIKAN MASALAH INI.TERIMA KASIH.

Anjing Liar

Posted :Thursday, March 20, 2014 by nur atiqah Send Maill

Kepada Pihak yg prihatin, Saya Nur Atiqah Bt Muhd Ismail yg beralamat di No 20 Jalan Keris 28, Taman Putriwangsa, 81800 Ulu Tiram, Johor ingin membuat aduan tentang anjing-anjing liar yg berkeliaran di kawasan taman perumahan saya....

Wild animal

Posted :Monday, March 31, 2014 by mr tan Send Maill

Please send someone to catch dogs/cats without license. I wish to complain a small dog that attack people by biting. Kindly contact me for more information.

anjing liar

Posted :Monday, March 31, 2014 by mervin Send Maill

saya hendak membuat aduan mengenai anjing liar di taman impian Pekan Nenas pontian. Anjing liar ini merupakan anjing peliharaan penghuni taman impian tetapi mereka tidak memohon lesen untuk anjing ini dan anjing-anjing ini tidak dirantai dalam...