Categories

Jabatan Alam Sekitar Complaints

Chicken farm

Posted :Sunday, June 10, 2018 by Rebecca Send Maill

Really too many flies and the chicken farm smell is horrible near Simpang Ampat pearl city . Schools are all there . Close proximity to those farms . Please resolve . Please relocate the farm from the resident region in 5 years time . Bad for...

https://www.straitstimes.com/asia/se-asia/stench-from-animal-farms-riles-penang-residents

tasik bertakung dan tiada aliran air dan membiak nyamuk

Posted :Tuesday, June 26, 2018 by selvanathan muniandy Send Maill

saya ingin membuat aduan mengenai tasik di belakang rumah saya yang airnya bertakung dan sangat berlumpur dan menjadi pembiakan nyamuk. saya telah pun berkali-kali membuat aduan kepada pihak pengurusan setia eco hills mengenai masalah yang...

Pungutan Sampah

Posted :Wednesday, June 27, 2018 by hanisah Send Maill

saya ingin buat aduan mengenai sampah yang tidak di kutip di kawasan perumahan saya. Sudah sebulan lebih tiada pihak Alam Flora yang datang untuk mengutip sampah di kawasan perumahan saya. Tong sampah di setiap perumahan telah penuh dengan...

Pembuangan sampah merata rata

Posted :Thursday, June 28, 2018 by Amirah hamizah Send Maill

Masalah pembuangan sampah merata dihadapan Bangkok bank berdekatan GM Klang.. Orang itu merupakan seorang lelaki yg berumur lebih kurang 20 am..

Pembuangan sampah

Posted :Monday, July 2, 2018 by Chan Theng Theng Send Maill

Rubbish was dumped just in front of our walkway everyday,even the big signboard was dump on the road after it falled down due to string wind.

Rubbish littering near housing area

Posted :Wednesday, July 4, 2018 by Steven Vinsence Send Maill

I am a resident Kampung Baru Rasah, Seremban, would like to make a complain regarding rubbish compiled beside my house. This is the work of irresponsible people passing by , whom seem to be throwing rubbish there as though it seem to them like it...

Public Littering

Posted :Sunday, July 8, 2018 by Daniel Chu Send Maill

Aduan ini berkenaan dengan sikap tidak bertanggungjawab individu yang yang membuang sampah dari kenderaannya ke dalam sungai dari jambatan yang terletak di Jalan Tun Teja, Melaka, sekitar pukul 1:30PM pada tarikh 8/7/2018. Individu berkenaan...

Dengue mosquito-related complaints for Spray & Fogging.

Posted :Wednesday, July 18, 2018 by Hary Send Maill

I humbly request to instruct concern people to carry out mosquito disease prevention fogging in Our area as it is very urgent to take precautions to avoid any Big Problem and this is because most of the little children who are suffering from...

Pembakaran sampah

Posted :Sunday, July 22, 2018 by Ooi suat dy Send Maill

1 minggu 3-4 kali pembakaran sampah besar secara terbuka.

Pembakaran sampah dan pokok besar

Posted :Sunday, July 29, 2018 by Khairunnisa binti Razali Send Maill

PEMBAKARAN SAMPAH SECARA TERBUKA SETIAP HARI DAN HAMPIR KERAP SETIAP MINGGU SERTA PENEBANGAN POKOK BESAR DI HADAPAN RUMAH Saya ingin membuat aduan mengenai pembakaran secara terbuka di kawasan perumahan saya di Taman delima 2 yang telah saya...

ADUAN BERKENAAN KESELAMATAN PENDUDUK PERUMAHAN DAN PENDUDUK KAMPUNG

Posted :Tuesday, July 31, 2018 by MUHAMAD AZRI Send Maill

Saya mewakili penduduk Perumahan Taman Dermaga Jaya, Jalan Kuala Kedah dan Kawasan Kampung Sematang, Jalan Kuala Kedah ingin membuat aduan ada lori muatan berat 30 Tan Pemaju Perumahan keluar masuk jalan Perumahan Taman Dermaga Jaya dan Kawasan...

Pembakaran terbuka menganggu persekitaran dan kesihatan org sekeliling

Posted :Saturday, August 25, 2018 by Nor hilaliah shahira bt jamaludin Send Maill

Mohon datang buat check up area kampung2 .pembakaran sampah secara terbuka amat berleluasa.. sampai anak kecil yang xtahu apa2 dapat akibatnya. Anak sy dan beberapa lg yg lain menderita asthma/bronchitis/pneumonia kene asap lagi , kerap la...

Rumah tinggal anai anai dan ular

Posted :Saturday, August 25, 2018 by NURUL AIN NAIM Send Maill

Rumah tinggal yang tidak dijaga menyebabkan anai anai dan ular berkembang dan masuk ke rumah kami...terdapat ramai kanak2 di rumah kami dan baru sahaja ternampak ular melilit di tong sampah di luar rumah..harap pihak berkenaan dpt mengambil tindakan

No 5 Jalan Kencana 19

sisa sampah dan tong pembuangan sampah di belakang kedai

Posted :Thursday, September 6, 2018 by sheril shakiela azimi Send Maill

tong sampah dan sisa bertaburan di belakang kedai dan menyebabkan bau dan tikus banyak masuk di dalam kedai di alamat 24,lorong haji taib 3 ,off jalan raja laut,50350 kuala lumpur.saya harap pihak berkenaan mengambil tindakan segera.

berbau busuk sekitar jln carey 1a/71g

Posted :Sunday, September 9, 2018 by james Send Maill

saya nak buat aduan tentang rumah no.2,jalan carey 1a/71g dimana mereka memelihara banyak ayam,itik dan sebagainya dan ini menyebabkan bau busuk yang sangat tidak menyenangkan.Bau ini akan menjadi lebih busuk apabila hujan dan cuaca panas.Sudah...

Pembuangan sampah

Posted :Monday, September 10, 2018 by Hiwitianah Send Maill

Dia kawasan tinggal saya ada sesetengah orang yang tidak bertanggungjawab membuang sampah dari tingkat atas menyebabkan banyak sampah di belakang rumah flat terkumpul.ini juga menyebabkan nyamuk semakin banyak di kawasan flat.Saya berharap ada...

aduan loji kumbahan IWK

Posted :Monday, September 17, 2018 by kanageswary a/p anandan Send Maill

Tuan, Merujuk kepada perkara diatas saya Kanageswary a/p Anandan, merupakan salah seorang penduduk Taman Permata yang beralamat di No.122, Hala Permata 2, Taman Permata, 35500, Bidor, Perak. mengalami masalah loji kumbahan jenis mekanikal...