Categories

Jabatan Hidupan Liar Complaints

Lot street dogs

Posted :Tuesday, June 19, 2018 by Ram Dev Send Maill

Anjing liar keliaran di kawasan punguni. Tidak tenteram di waktu siang dan malam. Memgejar orang yg lalu dan tidak boleh tidur di waktu mlm. Di harap pihak berkuasa mengambil tindakan dengan segera Sekuan terima kasih Ramdev

Anjing Liar Berkeliaran

Posted :Tuesday, June 26, 2018 by Mohd Faizal Bin Samat Send Maill

Saya nak buat aduan berkenaan beberapa ekor anjing liar yang mula mengganggu ketenteraman di kediaman saya dan kawasan kampung.Anjing liar tersebut membuat bising menyalak mengelilingi rumah penduduk di kampung saya termasuk rumah saya.Anjing liar...

Street dogs

Posted :Tuesday, June 26, 2018 by jasmine Send Maill

Anjing liar keliaran di kawasan perumahan and jiran bela 3 ekor anjing asyik bising and bau busuk. Tidak tenteram di waktu siang dan malam. Memgejar orang yg lalu dan tidak boleh tidur di waktu mlm. sepanjang jalan dgn tahi anjing,tak boleh...

Gangguan anjing liar

Posted :Thursday, June 28, 2018 by Salha binti sarji Send Maill

Anjing anjing liar berkeliaran sekitar rumah ..mengejar dan membunuh kucing peliharaan yg ada di luar rumah. .mohon dihapuskan kerana sampai masuk kedalam ruang halaman yg berpagar rendah semata mata untuk mengejar kucing yg ada..setiap mlm masuk...

Anjing Liar Berkeliaran berhampiran MRT kajang

Posted :Sunday, July 1, 2018 by Eunice Send Maill

3 Anjing Liar Berkeliaran berhampiran MRT kajang, Anjing liar tersebut menyalak,Memgejar orang yg lalu yang jalan ke car park. Anjing liar tersebut Menggugat keharmonian. Di harap pihak berkuasa mengambil tindakan dengan segera Sekian terima...

ganguan anjing liar

Posted :Monday, July 2, 2018 by aishah ahmad Send Maill

G ANGGUAN ANJING LIAR pihak berkenaan tolong tangkap anjing liar lebih dari 10 elor memekak se tiap2 malam di ppr kg muhibbah kl belakang blok c

Gangguan kucing peliharaan jiran di Taman.

Posted :Tuesday, July 3, 2018 by Mohandass Ganthi Send Maill

Kucing peliharaan jiran yang ganggu. Terdapat banyak kucing di rumah jiran yang berdepan dengan rumah saya. Semasa kami tiada di rumah, Kucing-kucing tersebut mengotorkan car porch dengan bangkai makanan.Dan juga merosakkan kain kain yang...

Gangguan Anjing Liar

Posted :Tuesday, July 10, 2018 by LISA LYDIA A/P G. PHILIP Send Maill

Banyak anjing liar yang berkeliaran di kawasan ladang kami. Kami tidak tenteram untuk menjalankan kehidupan seharian. Anjing-anjing tersebut sering mengejar kereta dan orang yang lalu. Kami tidak boleh tidur pada waktu malam kerana lolongan anjing...

-

Mohon penangkapan anjing

Posted :Wednesday, July 11, 2018 by Aimi Nur Fatin binti Abd Razak Send Maill

Lebih daripada 7 ekor anjing liar berkeliaran di jalan jalan pinang merah 20 ,taman sayong pinang bandar tenggara, kulai, 81000,johor. Kami tak tenteram habis 6 ekor kucing kami dimakan. Kawasan rumah kami dimasuki pada waktu malam. Mohon tangkap...

Anjing liar

Posted :Monday, July 23, 2018 by Atika Send Maill

Salam sejahtera. Saya ingin membuat aduan terdapat beberapa ekor anjing liar yg tidak ditambat di Jalan TDA 7. Saya membuat aduan ini apabila berasa terancam kerana beberapa kali hampir dikejar anjing-anjing tersebut walaupun saya menaiki...

Gangguan Anjing Peliharaan Jiran

Posted :Tuesday, July 24, 2018 by Onn Send Maill

Saya nak buat aduan berkenaan jiran peliharaan 3 ekor anjing liar yang tiada lesen di rumah flat 5 tingkat. Anjing selalu menyalak siang & malam, membuat bising dan berbau busuk, dan selalu membiarkan anjing berkeliaran di luar pintu rumah (tangga...

ANJING LIAR BERKELIARAN

Posted :Sunday, July 29, 2018 by Nur asyiqa Send Maill

Saya nak buat aduan mengenai anjing liar berkeliaran di kawasan Taman Muhibbah Bestari Jaya. Anjing anjing ini mengejar orang tanpa sebab dan lebih dari 7 ekor di kawasan ini. Sehingga menyebabkan kucing digigit sehingga lemah. Mohon bertindak.

Aduan anjing menggigit orang

Posted :Friday, August 3, 2018 by gooi hean chye Send Maill

Yesterday my wife passed by a shop lot,the dog suddenly came out and bite her leg,the owner of the shop was there,but did not do anything,he even said my wife herself bad luck,asked my wife to complaint la,his dog no problem...the shop address is:...

Hanjing gile Di kawasan perumahan taman nilai desa Jasmin

Posted :Tuesday, August 7, 2018 by Muhammad syafwan bin mezlan Send Maill

Saya Muhammad syafwan ini melapoarkan bahawa ada kurang senang apabila digangu haiwan ( hanjing liar) di kawasan perumahan apabila waktu malam dan pada waktu pagi sering berlaku setiap hari dan selalu kejar orang berjalan kaki dan penunggang motor...

Babi hutan masuk ke kawasan perumahan dan menggangu

Posted :Tuesday, August 7, 2018 by Mohamad azri bin mohd zolkifle Send Maill

Sejak 1 minggu babi hutan berkeliaran di tempat tinggal saya ...habis ayam yang saya ternak menjadi mangsa ...mohon pihak berkenaan ambil tindakan segera ....

www.perhilitan negeri sembilan.com

babi berkeliaran

Posted :Friday, August 10, 2018 by kamarul ariffin b. Mohammad yasin Send Maill

Babi liar berkeliaran dikawasan rumah, minta untuk menangkap babi tersebut

Kucing dan Anjing peliharan jiran yang ganggu

Posted :Wednesday, August 15, 2018 by Thepa Vijahragavan Send Maill

Tuan / Puan, Terdapat banyak kucing dan satu anjing di rumah jiran yang berdepan dengan rumah saya secara terbiar. Semasa kami tiada di rumah, Kucing-kucing tersebut mengotorkan car porch, masuk dalam rumah, naik atas kereta dan calar 2 buah...

MAILING

Anjing liar

Posted :Wednesday, August 15, 2018 by Mohd hasif bin shaari Send Maill

Saya ingin membuat aduan mengenai kehadiran anjing liar di kawasan kediaman saya. Sebanyak 5 hingga 6 ekor anjing sering berkeliaran dikawasan kediaman saya. Memandangkan saya tinggal di kawasan kampung, tiada pagar disekeliling rumah saya,...

Kuching liar

Posted :Wednesday, August 15, 2018 by Tee pei ling Send Maill

Di condo saya ada banyak kucing liar, kami cuba hubungi MPAJ, kata MPAJ tidak bertugas menangkap kucing. tahi-tahi kucing amat benci, pembersih-pembersih sangat kasihan, setiap hari mencuci tanpa putus. kekotaran amat pening, tak Kira kat kereta...

Neighbor Dog Barking

Posted :Tuesday, August 21, 2018 by chong koh seng Send Maill

I have been staying here (Taman Sri Bahagia, cheras) , for almost 5 years. Started last year 2017, my neighbor dogs has been barking every night, it caused my kids cant sleep at night. Neighbor address : No. 21 , Jalan Bahagia 36, Taman Sri...

Pencemaran bunyi oleh haiwan liar di kawasan sekitar Taman Petaling Garden Kepong Baru

Posted :Friday, August 24, 2018 by Kathrina Low Send Maill

Aduan pencemaran bunyi oleh haiwan liar di sekitar kawasan rumah Taman Petaling Garden Kepong Baru. Saya salah satu penduduk di kawasan perumahan ini dengan suka cita ingin membuat satu aduan pencemaran bunyi terhadap rumah dengan alamat No. 145...

Anjing liar

Posted :Friday, September 7, 2018 by NURUL NADIA BINTI MOHD NAZRI Send Maill

Saya ingin membuat aduan mengenai masalah anjing liar yang banyak dilihat berkeliaran terutama di kawasan-kawasan perumahan di sekitar Bandar Dato Onn, Johor Bahru. Anjing liar yang dipercayai tidak mempunyai pemilik ini telah mengancam...

Anjing liar

Posted :Saturday, September 8, 2018 by Farhana Ab Aziz Send Maill

Salam sejahtera. Di kawasan rumah saya terdapat lebih daripada 7 ekor anjing liar yang berkeliaran dia kawasan perumahan. Anjing liar berkenaan mengganggu ketenteraman penduduk di sekitar perumahan, mereka membunuh kucing kucing peliharaan. Salah...

Anjing Liar

Posted :Monday, September 10, 2018 by Samm Send Maill

Saya ingin membuat aduan dan minta bantuan pada pihak berkenaan untuk menyelesaikan masalah anjing liar di kawasan rumah saya di jalan rejang 5 setapak

anjing liar berkeliaran di kwasan perumahan

Posted :Saturday, September 15, 2018 by Ramisah binti Ramli Send Maill

salam sejahtera... sya pn Ramisah ingin membuat aduan kepada pihak tuan bahawa kwasan perumahan kami iaitu beralamat di pangsapuri Selayang Mulia terdapat banyak sangt anjing2 liar yg berkeliaran.... sya sebagai ibu bimbang akan keselamatan anak2...

angjing liar, kucing liar

Posted :Wednesday, September 19, 2018 by choy soh chan Send Maill

Tuan / Puan, Di sekeliling bangunan PPR LAKSAMANA JALAN PEEL, ada banyak angjing liar dan kucing liar. Ia memberi penduduk di sekitar PPr LAKSAMANA tidak selasa, sebab membuang besar, membuang kecil merata-rata, panjak atas kereta,sambil badan...

Aduan penternakkan monyet di Kawasaki perumahan

Posted :Thursday, September 20, 2018 by Amutha Krishnan Send Maill

Kepeda sesiapa yang berkenaan, Aduan ini berkenaan rumah jiran saya yang pelihara monyet. Dengan peliharaan monyet ini mengugat ketenteraman keluarga saya. Dengan bau yang tidak menyenangkan, menyukarkan kami untuk keluar rumah. Ketakutan melanda...