Categories

Jabatan P & Saliran Complaints

PENYALAHGUNAAN KUASA

Posted :Sunday, February 26, 2012 by MOHD RAZI ZAINAL ABIDIN Send Maill

KEPADA DATO/TUAN YANG BERKENAAN SAYA SALAH SEORANG PEMNJAGA PINTU AMPANGAN KAWALAN AIR YANG AKAN DISALURKAN DI KAWASAN LABOK MACHANG, KELANTAN. SAYA TERPAKSA BERADA 24 JAM DI KAWASAN PINTU KAWALAN TERUTAMA DI MUSIM BANJIR.. JADI SAYA TERPAKSA...

sampah sumbat

Posted :Monday, May 21, 2012 by thiru Send Maill

saya nama seperti di atas.tujuan saya buat laporan ni untuk minta bantu mengatasi masalah yang kami dialami di kawasan kami yang beralamat 23 lorong besi 4,off jalan teluk pulai.kami diminta pihak yang berkuasa untuk bersih kan longkang , parit...

aduan sistem perparitan

Posted :Sunday, December 2, 2012 by muhammad azizi bin muhammad zoudi Send Maill

saya merupakan anak kelahiran negeri ini, sejak beberapa tahun lalu saya tinggal di rumah saya sekarang menghadapi masalah banjir. pelbagai aduan telah dibuat malah kami penduduk turut menghubungi JPS di kawasan kami tetapi tidak diendahkan. harap...

projps@penang.gov.my

System perparitan, jalan dan lampu

Posted :Wednesday, December 26, 2012 by Abdul halim mat nor Send Maill

Setiap kali apabila hujan lebat air yang datang dari kawasan bukit yg berada berhampiran dgn kawasan perumahan kami akan mengegelamkan jalan dan kawasan perumahan kami. Semenjak kami tinggal di sini pada tahun 2008 jalan dan system perparitan...

perparitan yang rosak dan tersumbat

Posted :Wednesday, March 5, 2014 by maswati bt saal Send Maill

Parit kecil berhadapan dengan lot 1661 telah rosak dan tersumbat, ini menyebabkan air mengalir keluar dan lalu terus ke jalan dan masuk ke kawasan jalan perumahan yang menyebabkan jalan di lot 1661 rosak teruk. Lebih buruk lagi apabila hujan...

Tebing sungai runtuh

Posted :Tuesday, May 13, 2014 by ismail bin taib Send Maill

Assalammualaikum dan salam 1malaysia..saya seperti penama di atas tersangat ingin mendapat perhatian segera daripada kerajaan untuk menyelesaikan masalah kami penduduk Kg Bolong Lama yang telah hampir 15tahun kami tunggu..masalah tebing sungai...

tebing sungai runtuh gambar 2

Posted :Tuesday, May 13, 2014 by ismail bin taib Send Maill

Salam...di sini saya post gambar tebing sungai yang runtuh..gambar 2.

Tebing sungai runtuh.gambar 2.

Posted :Tuesday, May 13, 2014 by ismail bin taib Send Maill

Di sini saya memaparkan gambar tebing sungai yg runtuh dan membahayakan keselamatan kami sekeluarga.

Minta Longkang Besar

Posted :Friday, December 19, 2014 by Faizal Ruzley b. Mohd Kasrin Send Maill

Bila hujan lebat hanya dalam masa kurang dari 30 min.air akan naik dengan cepat dan mengakibatkan kawasan didalam gambar akan banjir.minta bantuan untuk mengorek longkang atau minta longkang diperbesarkan dari jabatan yang berkenaan seperti...

TANAH RUNTUH DI TEBING SUNGAI

Posted :Monday, July 13, 2015 by Nur Zainira Zainal Aabidin Send Maill

Assalamualaikum. Saya ingin memohon pihak yang bertanggungjawab untuk membuat benteng batu bata atau batu konkrit di tebing sungai di Kg Chenulang, Jalan Masjid Chenulang, 18000 Kuala Krai, Kelantan. Akibat banjir besar yang berlaku pada...

Masalah Air

Posted :Sunday, July 26, 2015 by Muhd Hafiz Bin Hallmi Send Maill

Saya ingin mengadu mengenai masalah gangguan bekalan air yang sering berlaku di kawasan Taman Desa Rejang, Setapak Jaya Kuala Lumpur. Untuk pengetahuan Tuan / Puan, masalah ini sering berlaku pada setiap hujung minggu samaada hari Sabtu atau...

Pembentungan tidak diurus

Posted :Saturday, February 20, 2016 by Ramli Abdullah Send Maill

Pembentungan Najis yang baru dibina di jalan Kebun Teh Johor Bahru ditanah bekas JKR Workshop dibiarkan tampa disengelara hampir satu tahun yang lepas . Kawasan tersebut telah ditumbuhi semak dan samun dan air najis yang bertakung tidak mengalir...

jambatan rosak mengundang maut

Posted :Thursday, March 31, 2016 by khanarudin bin osman Send Maill

Assalamualikum w.b.t saya seperti nama yang tertera ingin membuat aduan mengenai jambatan utama yang menghubungkan antara kg terat batu dan kg pantai perai telah mengalami kerosakan yang amat teruk dan boleh menjuruskan kepada kematian.Jambatan...

Jambatan rosak

Posted :Sunday, April 24, 2016 by Rustam Ibrahim Send Maill

Jambatan Kami sudah rosak teruk banyak modal baiki kami keluarkan sendiri,bahaya bagi laluan motor kereta&budak ke sekolah kami berharap sangat pihak berwajib membuka mata&prihatin masalah kami kerana ni satu2 jalan utama kami.

Jambatan rosak

Posted :Friday, April 29, 2016 by Rustam Ibrahim Send Maill

Aslkm.....Jambatan utama rosak teruk byk kali complain tiada tindakan langsung.Lebih 10 biji rumah di kawasan tersebut haraplh dpt keprihatinan pihak tuan,agar jambatan itu dibuat konkrit terus.Terima Kasih

Jambatan rosak

Posted :Friday, May 6, 2016 by Rustam Ibrahim Send Maill

aslkm...aduan kali ketiga berhubung jambatan rosak yang masih belum diambil tindakan terima kasih.

Jambatan rosak

Posted :Saturday, May 21, 2016 by Rustam Ibrahim Send Maill

aduan kali ke-5 sudah semakin uzur jambatan utama kami harap pihak berwajib dapat menyelesaikan masalah kami secepat yang mungkin terima kasih

FLOOD

Posted :Monday, August 1, 2016 by OSMAN AHMAD Send Maill

MOHON PIHAK JABATAN PARIT DAN SALIRAN DAERAH SAMARAHAN UNTUK MEMBANTU KAMI MENYELESAIKAN MASALAH YANG SERING KALI BERLAKU JIKA HUJAN LEBIH SATU JAM BANYAK KALI ADUAN DIBUAT NAMUN MASALAH MASIH BERLAKU

Aduan tidak dihiraukan

Posted :Saturday, September 17, 2016 by Nur Atiqah Md Sungif Send Maill

Aduan berkenaan sistem pemparitan dan saliran. Sudah banyak kali aduan di buat berkenaan banjir di kg melayu subang dan lubang yang besar di tepi sungai, setiap kali banjir mesti lubang ditepi sungai making besar, hal semakin membimbangkan kerana...

Semak Sepanjang Sungai Tangkak

Posted :Monday, January 9, 2017 by YUSMAN YUSOF Send Maill

Keadaan Semak samun yg meninggi di sepanjang sungai Tangkak menyebabkan kesukaran untuk keluar masuk disepanjang kawasan yg mempunyai jambatan. Dan pemandang yang tidak sempurna.

Air Kumbahan di jalan motordi belakang plaza tol duke highway

Posted :Friday, January 13, 2017 by razlan bin md zeen Send Maill

Saya ingin membuat aduan berkaitan air kumbahan yang keluar & mengalir di jalan motorsikal di belakang plaza tol duke (jln duta - ampang). Untuk makluman, masalah ini telah berlanjutan lebih dari setahun. Air kumbahan yang keluar telah menjadikan...

Longkang Tersumbat

Posted :Friday, March 24, 2017 by Sim Pui Mun Send Maill

Longkang tersumbat Baru-baru ini saya telah menyewa seunit Kedai di lokasi ini. Projek mengubahsuai baru dimulakan dan contractor memberitahu kami longkang dibahagian belakang kedai telah sumbat. Contractor juga memberitahu kami ia telah sumbat...

Longkang di luar rumah teres sudah rosak

Posted :Sunday, April 16, 2017 by Tan Kim woei Send Maill

Hi, Rumah Saya di luar pagar rumah teres sudah rosak. Air pengaliran telah kikis tanah dinding Bata. Saya risau dinding mangkin lama akan runtuh

Tebing sungai runtuh..bantu kami penduduk kg bolong lama.tuaran sabah

Posted :Thursday, April 27, 2017 by Ismail bin taib Send Maill

Assalammualaikum...bbantu kami penduduk kg bolong lama tuaran sabah...masalah tebing sungai runtuh

Longkang kotor, berbau dan banyak nyamuk

Posted :Monday, June 12, 2017 by Norizan Simun Send Maill

Bau longkang yang memgganggu persekitaran rumah dan banyak nyamuk. Akan menjejaskan kesihatan isi rumah dan penduduk

banjir

Posted :Tuesday, September 5, 2017 by BASTAMI BIN ABU BAKAR Send Maill

setiap kali hujan taman kami akan dilanda banjir air dalam longkang sentiasa penuh hujan yang berterusan akan menyebabkan air melimpah masuk kedalam rumah kami

Hakisan Tanah yang boleh mengancam keselamatan orang awam

Posted :Friday, September 15, 2017 by Zaiton Yahaya Send Maill

Assalamualaikum. Untuk makluman pihak berwajib terdapat hakisan tanah yang teruk di tebing sungai keladi. Saya telah memaklumkan pihak JPS dan mereka memaklumkan tiada peruntukan wang untuk mengatasi masalah tersebut. Saya khuathir akan berlaku...