Categories

Jabatan Perd Menteri Complaints

Illegal Indonesian selling drug and no license restaurant

Posted :Monday, June 25, 2018 by Edward Tan Chin Chai Send Maill

This illegal Indonesian restaurant at no 99 Jalan Tiong Nam been operation without permit or license from DBKL since 8 month ago. 1)selling drug to Nigerian & Indonesia 2)now a few local Malaysian Chinese guy also join in selling drug...

Humilitation towards other race and community

Posted :Monday, August 27, 2018 by Yesu Mariadass Send Maill

Pihak Berkuasa Tempatan tidak mengambil tindakan walaupun banyak aduan telah dikemukakan mengenai seorang perempuan pakistan yang menetap di Taman Cermai Jaya,Seremban,Negeri Sembilan.Perempuan ini sering menghina agama penduduk lain yang berada...

KTM Berhad (ETS)

Posted :Saturday, November 17, 2018 by Ahmad Erddy Send Maill

Kepada Tuan/Puan Departure: 17/11/2018: 18:05 Arrival: 18/11/2018 00:07 Train: 9425 -ETS 9425 Saya penumpang pada hari yang tersebut ingin membuat aduan tentang kelakuan merokok di dalam kenderaan awan oleh penumpang lain. Kelakuan...

sindiket dadah

Posted :Friday, December 28, 2018 by abubakar Send Maill

bahawa satu sindiket pengedaran dadah di johor bahru terutama di kawasan taman ungku tun aminah,taman damai jaya,selesa jaya,bukit indah.ketua sindiket ialah seperti gambar yg dihantar ke bukit aman mengunakan kereta bmw.

ADUAN

Posted :Saturday, December 29, 2018 by JEEVANATH MAYAKRISHNAN Send Maill

I HAVE WROTE TO FEW DEPARTMENT AND CALLED FEW DEPARTMENT OFFICER TO SEEK FOR ADVISE AND HELP. TILL TODAY I DID NOT GET ANY RESPOND OR FEEDBACK. THE ISSUE HERE IS, 2 INDONESIAN FOREIGNERS WHO IS OLD AND SICK STAYING HERE WITH PERMIT AND PASPORT...

SEORANG WANITA WARGA TUA DIBELASAH AJK MASJID KA;ITAN KELING PULAU PINANG

Posted :Saturday, February 23, 2019 by Aina Aqila Send Maill

Seorang wanita warga emas - bekas guru di belasah oleh seorang AJK Masjid Kapitan Keling Pulau Pinang kerana dendam - kerana ibu tua itu menegor AJK Masjid tersebut menghentikan aktiviti kurafat dalam Masjid dan melayan buruk golongan gelandangan....

Kebersihan

Posted :Saturday, May 4, 2019 by Ana Send Maill

https://www.perpaduan.gov.my/ms/direktori/carian/100 Kehadapan Jabatan Perhubungan Masyarakat dan Kejiranan, Assalamualaikum dan selamat sejahtera, Saya telah menduduki M3 Residency yang beralamat di No. 7, Jalan Madrasah off Jalan Taman...

Water and air pollution from illegal dumping at private land

Posted :Saturday, May 4, 2019 by ANANTHAN MUNIANDY Send Maill

Dear Sir, I am a resident of Kinararamas Apartment at No.3 Jalan Mas 1, Bukit Jalil, KL near Bandar Kinrara main road opposite TLDM old barrack (Jalan BK1). Last 1 month or so near my apartment at the private, some people had been clearing...

TIADA TINDAKAN KE ATAS PEGAWAI PTD YANG BERZINA DENGAN ISTERI ORANG, MESKIPUN ISTERI ORANG ITU MENGANDUNG, BAYINYA DIGUGURKAN DAN KEMUDIANNYA BERCERAI

Posted :Wednesday, May 29, 2019 by MEGAT RIDUAN SHAH Send Maill

TIADA TINDAKAN KE ATAS PEGAWAI PTD YANG BERZINA DENGAN ISTERI ORANG, MESKIPUN ISTERI ORANG ITU MENGANDUNG, BAYINYA DIGUGURKAN DAN KEMUDIANNYA BERCERAI Saya ialah bekas suami kepada Puan Nash**ah binti Osman seorang pegawai PTD M44 yang telah...