Categories

Jabatan Veterinar Complaints

no action taken

Posted :Tuesday, January 17, 2012 by idzmir Send Maill

Salam 1Malaysia, Satellite cattle farming project in pagoh,muar and ulu bakri,muar is consider as a failure project by the DVS Malaysia. The place tell its all that i dont need to describe it here lengthily. All the infrastructure and...

pembahagian vaksin layanan servis pelanggan

Posted :Thursday, January 24, 2013 by syaiful shahrizan bin samsudin Send Maill

saya seorang penternak ayam kampung secara kecil kecilan tetapi serius menjalankan peniagaan ini.tetapi apa yang selalu menjadi kerumitan pada diri dan perniagaan saya adalah kesukaran untuk mendapatkan vaksin sampar ayam.sampar ayam penyakit yang...

Anjing liar

Posted :Monday, July 29, 2013 by Wong Choi Yee Send Maill

Tempat yang saya tinggal, ialah Taman Sri Bahagia Lorong Bahagia 24, di sini ada banyak anjing liar, saya dikejar dan nyaris-nyaris digigit. Saya harap pihak berkuasa dapat menangkap anjing-anjing tersebut. Terima kasih.

Staff menggunakan telefon bimbit ketika melakukan tugas

Posted :Monday, June 30, 2014 by Nurfarahi Ezatty Binti Hisham Send Maill

Saya seperti yang berkenaan. Telah menghantar haiwan peliharaan untuk rawatan. Setelah rawatan dilakukan, doctor meminta saya untuk menghantar borang untuk kemukakan resit atas pembayaran rawatan kucing saya. Ketika saya menunggu giliran untuk...

illegal slaughter to be check

Posted :Thursday, October 16, 2014 by anak sejati melaka Send Maill

pls help to semak students kali pertama memelihara kambing in our area bukit bruang nearby jalan emas 9 Taman Kerjasama (lot bahagian belakang )is a good development of teenagers afford and progress. Unawareness dan ketidakfahaman hazard of...

anjing jiran bising

Posted :Wednesday, October 22, 2014 by jiran stress Send Maill

Saya telah banyak kali membuat aduan ke majlis pasal gangguan anjing jiran yang bising siang dan malam dan telah menghantar bukti dlm bentuk dvd kpd majlis tapi hingga kini tiada penyelesaian dan tidak diberitahu status berkenaan aduan ini.anjing...

Ternakan Khizir Tepi Taman Perumahan, Taman Saujana Indah

Posted :Saturday, December 13, 2014 by Abdul Hamid bin Ahmad Send Maill

Untuk makluman pihak tuan, terdapat ternakan khinzir dan itik dijalankan bersebelahan taman perumahan ini dan menyebabkan pencemaran bau yang amat busuk kepada penduduk taman ini yang sebahagian besar adalah merupakan pemilik rumah disini....

Anjing Liar Berkeliaran

Posted :Saturday, December 13, 2014 by Evonne Teh Send Maill

Kepada pihak yang berkenaan, Saya nak melaporkan banyak anjing liar berkeliaran dekat taman saya. Anjing liar bukan sahaja membahayakan kanak-kanak yang bermain dan mungkin membawa kuman atau penyakit yang boleh menjangkit. Harap tindakan...

masalah lalat terlalu banyak

Posted :Sunday, January 4, 2015 by mohd faizal bin darus Send Maill

Di kg saya terlalu banyak lalat dan hampir lebih sepuluh tahun pihak yg berwajib tidak mengambil tindakan,ia berpunca dari ternakan ayam daging dan reban ayam yg banyak di dlm kg saya,perkara ini terlalu lama di tanggung oleh penduduk kg yg tidak...

Gangguan kuching

Posted :Monday, January 5, 2015 by CHUA PM Send Maill

Salam, saya ingin membuat aduan di kawasan rumah saya.Jiran saya(No. 79) membela kucing dengan kuantiti yang banyak & membiarkan di luar kawasan rumah saya & rumah org lain sehingga menimbulkan perasaan kurang selesa kepada kami kerana bau busuk...

Anjing Liar di kawasan taman perumahan

Posted :Wednesday, April 8, 2015 by Mohd Suzri Bin Mohd Buang Send Maill

Saya ingin membuat aduan tentang anjing-anjing liar yang berkeliaran di depan rumah saya. Beberapa ekor anjing telah datang dan tidur di bawah kereta pada waktu siang dan malam. Lebih kurang 7-8 ekor dan semakin hari semakin bertambah. Dan juga...

Anjing Garang

Posted :Wednesday, December 16, 2015 by Wong Send Maill

Saya nak menbuat aduan tentang Anjing - anjing yang garang di Metro Prima kedai makan tepi lorong yang lebih kurang 5 anjing. Apabila orang berjalan, itu anjing memlompat keluar mengigit orang. Ini sangat bahaya sebab bukan seekor itu lima ekor...

bau busuk dari anjing penghuni sebelah

Posted :Sunday, February 14, 2016 by Eric Lee Send Maill

Anjing Dari penghuni sebelah berak Dan tidak dibersihkan menyebabkan bau busuk. Alamatnya 191, Jalan Saga 14, Taman Desa Cemerlang 81800 Ulu Tiram, Johor

Kambing

Posted :Wednesday, March 16, 2016 by Mohd syawal bin rosle Send Maill

Bau najis kambing yang busuk dan bunyi bising terutama waktu malam.

Tiada yg menjawab talian phone

Posted :Thursday, April 21, 2016 by NOREEN SYAMSYINAR Send Maill

Jabatan Haiwan ini susah untuk menjawab panggilan telefon, terutama bahagian counter untuk collection permit, dimana panggilan dibuat daripada(20/4/16) pukul 9:00 pagi sehingga 4:30 petang tiada siapa yg menjawap ditalian(03-88702381) .Melalui no...

ANJING LIAR DIKAWASAN PERUMAHAN

Posted :Thursday, May 26, 2016 by ZURAIDA RAFFLES Send Maill

TERDAPAT 4 HINGGA 5 EKOR ANJING LIAR BERKELIARAN DIKAWASAN PERUMAHAN.BIMBANG KESELAMATAN KAMI DAN ANAK2 YANG BERMAIN DILUAR RUMAH. SELAIN DARI ITU ANJING2 INI MENYELONGKAR TONG SAMPAH SEHINGGA BERTERABURAN SAMPAH DILAMAN RUMAH KAMI MINTA PIHAK...

Digigit anjing jiran

Posted :Wednesday, June 29, 2016 by Syarifahrabiatul Send Maill

Gmail Google+ Web Photos more Sent Mail Aduan - digigit anjing Syarifah Al-qudsy to info 13 hours agoDetails Salam, Saya syarifah rabiatul adawiyah, disini ingin membuat aduan. Pada 28/6/2016 jam 6.30 ~ 7pm adik saya telah dikejar...

Anjing Liar Berkeliaran dan Gigit.

Posted :Wednesday, June 29, 2016 by Lian Chen Huat Send Maill

Tuan, Nama saya Lian Chen Huat yang duduk di Taman Tun Aminah, Skudai, Johor. Kekerapan ni, kawasan perumahan datang sekumpulan anjing liar dimana ia seolah-olah kejar penghuni dan nak gigit kita. Diharap pihak Jabatan dapat hantar pasukan dan...

Gangguan Anjing Liar

Posted :Sunday, July 3, 2016 by Thineshwaran Send Maill

Saya seperti nama dan alamat di atas ingin membuat aduan kepada pihak yang bertanggungjawab kerana terdapat 2 ekor anjing liar yang sering berkeliaraan dan mengganggu keselamatan penduduk di kawasan Jalan 7/2 Taman Seri Bayu Tasik Tambahan Ampang...

anjing liar

Posted :Thursday, July 14, 2016 by halisa Send Maill

anjing liar berkeliaran, tidur, lepak dihalaman rumah, balkoni rumah, bawah kereta. anjing lebih kurang 3ke 4 ekor ada anjing baru melahir kan anak dibawah rimbunan pelepah kelapa sawit. report unit vektor, mereka minta report kepada unit...

Cat disturbance

Posted :Wednesday, July 20, 2016 by Marlina Send Maill

Good morning. I would like to make a complaint regarding the cats disturbance near my housing area which being too annoying to me and my family as I'm having children.I can see the cats walking in front of my house and pee all over my place which...

Anjing liar

Posted :Monday, October 17, 2016 by Mohd Alhafiz Bin Mohd Hashim Send Maill

Saya seperti nama dan alamat di atas ingin membuat aduan kepada pihak yang bertanggungjawab kerana terdapat kira kira 4 ekor anjing liar yang sering mengganggu keselamatan pekerja dan merosakkan harta benda di Jalan FZ2-P1, Port Klang Free Zone /...

TAIK & KENCING KUCHING MENGUNDANG BAU DAN LALAT

Posted :Thursday, February 9, 2017 by NICOLE ANN Send Maill

Minta tolong sesangat , satu jiran di tingkat atas memelihara kucing..tak di jaga rapi...kucing berak merata... berak d depan rumah kita orang..banyak kali dah bagitau dengan tuan punya kucing..tapi tak di endah kan.. Masalah nya sekarang kita...

Anjing liar berkeliaran di Taman perumahan

Posted :Monday, May 1, 2017 by Ng Kai Yeong Send Maill

Merujuk perkara di atas, saya Ng Kai Yeong ingin membuat laporan berkaitan dengan anjing liar berkeliaran di Taman Kampar Perdana. Untuk pengetahuan tuan, jiran saya pernah dikejar oleh anjing-anjing ini. Bapa saya pula digigit anjing ini...

Gangguan Anjing

Posted :Sunday, May 28, 2017 by Mohd Afnan Bin Mazlan Send Maill

Saya seperti alamat di atas ingin membuat aduan gangguan anjing jiran yang ganas yang sering dilepaskan di luar pagar rumah semasa mereka mengeluarkan kereta/keluar rumah. Anjing ini berkeliaran dan sering kali mengejar pengguna jalan raya yang...

Anjing liar

Posted :Thursday, July 27, 2017 by Siti nurul huda Send Maill

Terlalu banyak anjing liar dikawasan perumahan. Sehingga menganggu ketenteraman penduduk. Selain itu anjing-anjing ini akan mengejar penduduk terutama kanak-kanak dan penduduk yang baru pulang dari pasaraya. Sampah di tong sampah yang tertutup...

Anjing liar berkeliaran

Posted :Friday, July 28, 2017 by NOR SHAZLINA BINTI MOHD NAJIB Send Maill

Saya seperti nama dan alamat di atas ingin membuat aduan kepada pihak yang bertanggungjawab kerana terdapat 8-9 ekor anjing liar yang sering berkeliaraan di kawasan perumahan kami.terutamanya di waktu senja selepas jam 7pm ataupun malam jam 10pm...

anjing liar

Posted :Tuesday, September 5, 2017 by BASTAMI BIN ABU BAKAR Send Maill

anjing liar semakin banyak berkeliaran di taman kami ini akan membahayakan penduduk2 taman tambah2 lagi kanak2 jika biarkan pintu terbuka anjing2 akan masuk dan mengigit segala barang2 dan membuang najis merata2 serta mengejar mangsa yg lalu...

kucing liar

Posted :Thursday, October 5, 2017 by Li Li Choong Send Maill

Salam sejahtera, Saya ingin membuat aduan tentang kucing liar yang tidak dapat terkawal di tempat perumahan saya seperti yang tertera di atas. Bukan sahaja kucing kucing ini merosakkan tanaman tetapi mereka juga berak dan kencing di halaman rumah...

anjing liar

Posted :Monday, October 9, 2017 by SITI RAFIQAH Send Maill

terdapat seekor anjing liar yg berkeliaran di kawasan rumah sata.anjing ini memasuki ke dalam pagar rumah saya.ia mengangu saktiviti seharian keluarga saya kerana kami menjadi takut untuk keluar dari dalam rumah.anjing ini juga menggangu penduduk...

Anjing

Posted :Thursday, October 12, 2017 by Ing Send Maill

Mohon tangkap anjing di Lorong Peace 4, Jln Peace 93450 Kuching. Penghuni di beberapa rumah termasuk No. 16 Lorong Peace 4, No. 12 Lorong Peace 4 selalu biar anjing keluar dan tiada dijaga.

Anjing kejar-kejar Orang

Posted :Monday, October 23, 2017 by Ng Chil wee Send Maill

Kepada Tuan/ Puan , Tuan rumah beralamat No : 8 Jalan Harmoni 6/4, Taman Desa Harmoni , 81100 Johor Bahru . Dia meperlihara sebanyak 5, 6 ekor anjing liar di rumahnya . Anjing tersebut selalu kejar orang yang lalu depan rumahnya . Satu hari ,...

Anjing liar terlampau bising

Posted :Monday, December 4, 2017 by Nuratiqah Send Maill

Terdapat anjinh liar yang berkurap teruk sentiasa bising di dpn rumah dan apabila ada org lalu dan menakutkan org sekeliling. Anjing kurap terlalu bising sehinggakan mengganggu tidur dan ketenangan kami. Sila ambil tindakan dengan lambakan anjing...

Anjing Bekeliaran

Posted :Tuesday, December 12, 2017 by Noor Azman b Md Salleh Send Maill

Ingin membuat aduan tentang anjing yg bekeliaran di taman Bukit Chedang(jalan Belida 10).Sya x tahu anjing tu bertuan @ tidak tetapi ianya menganggu keselesaan kami sebagai orng Islam...Harap pihak tuan dapat menangkap dan jika bertuan dimnta...

Agjing Berkeliaran

Posted :Tuesday, December 12, 2017 by Noor Azman b Md Salleh Send Maill

Ingin membuat aduan tentang anjing yg bekeliaran di taman Bukit Chedang Fasa2(jalan Belida 10).Sya x tahu anjing tu bertuan @ tidak tetapi ianya menganggu keselesaan kami sebagai orng Islam...Harap pihak tuan dapat menangkap dan jika bertuan...

DOGS TICKS & SOUND POLLUTION

Posted :Sunday, December 17, 2017 by CELINE SOH Send Maill

KINDLY ASSIST ON THIS CASE BELOW: BESIDE DT1714 AS SHOWN PHOTO ATTACHED WHICH IS THE LEFT SIDE WITH RED ARROW POINTED, THE HOUSE OWNER HAVING AROUND 6 DOGS & THIS IS VERY ANNOYING DUE TO THE DOGS TICKS KEEP FLYING TO MY HOUSE & MY SKIN IRRITATED...

https://www.google.com.my/maps/@2.2747682,102.2492781,3a,75y,205.14h,90.86t/data=!3m6!1e1!3m4!1s8KNMILsYvvFdPUqCv3v4fQ!2e0!7i13312!8i6656

Penternak Haram

Posted :Friday, December 22, 2017 by Khajar Abd Aziz Send Maill

Keluarga saya telah memulakan ternakan ayam di Pulau Meranti, Puchong sejak 2 tahun lalu. Kami terpaksa mengikuti arahan jabatan vetarinar untuk menjalankan perusahaan ini sedangkan warga asing boleh menternak tanpa mengikut peraturan dari jabatan...

Pencemaran lalat

Posted :Saturday, January 13, 2018 by Nadarasan pelai Send Maill

Pencemaran lalat yang berleluasa, aduan telah dibuat beberapa kali di peringkat daerah, negeri dan juga putrajaya tapi masih tiada tindakan yang tegas diambil. Keaadan menjadi semakin teruk, dimana ia memgganggu kehidupan harian kami.

Anjing Liar

Posted :Tuesday, January 23, 2018 by Yap Yu Yen Send Maill

Terdapat seekor anjing liar yang memasuki kilang saya sejak beberapa minggu yang lepas.Diharap jabatan veterinar dapat menolong saya sebab kilang saya tedapat banyak pekerja Melayu.

Anjing liar

Posted :Thursday, January 25, 2018 by Norliza binti Ariffin Send Maill

Assalammualaikum...saya ingin membuat aduan tentang anjing liar yg sering berkeliaran di kawasan perumahan Taman Pulai Impian terutama di Jalan pulai impian 1 hingga 6... anjing liar ini juga banyak terdapat di kawasan kedai di Taman Sri Pulai 3 ,...

Membiarkan anak-anak kicing berada diluar rumah dan berak merata

Posted :Monday, February 19, 2018 by Wan Aida Azreen Binti Wan Mohd Affandi Send Maill

Rumah Blok AH Tingkat 3 Nombor 17 telah membiarkan anak-anak kucing berkeliaran dan berak merata-rata walaupun telah ditegur.

Pembunuhan Anak Kucing di Danau Idaman Kondominium!

Posted :Monday, February 19, 2018 by Sallahuddin Andre Bin Abdullah Send Maill

Penguatkuasaan Puan Hadiah dan Pekerja Memey Malas dan Tak Ambil Tindakan Keras kepada Pembunuh Anak Kucing Orang Asing India Haram Pemerdagangan! Selepas tu Pengurus Bangunan Danau Idaman Kondominium Edmund Ng Kek Hong Cina Biadap Babi Pendatang...

ANJING LIAR BERKELIARAN

Posted :Wednesday, March 14, 2018 by Aziman Bin Abu Bakar Send Maill

Assalamualaikum. Sudah lebih 5 tahun saya menetap di Taman Desa Cahaya Gopeng.Saya bertugas sebagai tenaga pengajar di Kolej Matrikulasi Perak. Sebelum ini, saya pernah membuat aduan berkenaan masalah ini namun tiada tindakan yang diambil...

anjing jiran depan bising

Posted :Tuesday, March 27, 2018 by sultan abdul Send Maill

anjing jiran depan rumah saya bising selalu menyalak,gangu ketenteraman,selalu malam n lewat pagi,orang tak ada akal yang bela anjing tanpa mementingkan aspek kententeraman,harap pihak berwajib ambil tindakaan adres jiran tersebut 260,jalan pulai...

ASTRAY DOGS

Posted :Wednesday, March 28, 2018 by MOHD SHAFIQ BIN MOHD HUSSIN Send Maill

SAYA HENDAK MEMBUAT ADUAN MENGENAI BEBERAPA EKOR ANJING LIAR YANG BERKELIARAN DI TEMPAT KERJA SAYA.ANJING-ANJING INI MERUPAKAN ANCAMAN BAGI SAYA DAN RAKAN2 SEKERJA JUGA KEPADA PELANGGAN KAMI.ANJING2 INI JUGA MENGAKIBATKAN BEBERAPA KEROSAKAN PADA...

ASTRAY DOGS

Posted :Wednesday, March 28, 2018 by MOHD SHAFIQ BIN MOHD HUSSIN Send Maill

SAYA INGIN MEMBUAT ADUAN MENGENAI BEBERAPA EKOR ANJING LIAR YANG BERKELIARAN DI KAWASAN TEMPAT KERJA SAYA.ANJING2 INI MENGUGAT KESELAMATAN SAYA,RAKAN SEKERJA DAN JUGA PELANGGAN KAMI.ANJING INI JUGA TELAH MENYEBABKAN BEBERAPA KEROSAKAN PADA PREMIS...