Categories

Majlis Daerah/Bandaran Complaints

Vandalisme di Blok 3 Pangsapuri Sandalwood Bdr Tasik Puteri Rawang

Posted :Saturday, June 23, 2018 by Saleh man Send Maill

Aduan Awam Mohon pihak polis dan dewan bandaraya selayang buat rondaan atau ambil tindakan. Selalu berlaku kecurian motorsikal di Pangsapuri Sandalwood Court Bandar Tasik Puteri Rawang terutama di Blok S3. Anak2 kecil lagi dah nakal dan kurang...

very bad local bus service at melaka sen

Posted :Thursday, July 5, 2018 by kanna Send Maill

Malacca local bus service is very bad. We waited few hours For panorama bus service but no Local bus at melaka senteral we must have more Bus service with few company to improve our city bus service . because Malacca is Bandar raya and...

tempat perumahan membela monyet

Posted :Wednesday, July 11, 2018 by TAN QIU.MEI Send Maill

tempat perumahan membela monyet ,mengganggu kerbersihan ,dan berbau busuk tempat tinggal tak.diurus dgn betul.harap pihak berkuasa ambil tindakan saya tak tahu categories pilih betul atau salah .tapi harap kes di layani oleh tuan/puan berkenaan

Lampu trafik rosak

Posted :Tuesday, July 24, 2018 by Nurain Nasyirah Send Maill

Terdapat kerosakan lampu trafik di persimpangan Taman Cahaya berdekatan Medan Selera Cahaya, Ampang. Menyebabkan kesesakan lalulintas yang serius terutama di waktu puncak. Minta kerjasama pihak berwajib untuk ambil tindakan segera. Terima kasih.

Anjing liar

Posted :Sunday, August 5, 2018 by Aiman haikal bin salim Send Maill

Anjing berkampung di depan pagar.mcm 2 cara dilakukan tp masih ada.sampah habis diselingkar dan bising setiap mlm.ada juga jiran yg tdk bertanggungjwb memberi mkb kpd anjing dihdpn rmh menyebabkan sekumpulan anjing ni berkampung di kawasan tmn...

Halangan kawasan rumah belakang menyebabkan kesesakan lorong belakang

Posted :Tuesday, August 7, 2018 by bluewhale Send Maill

Merujuk pernyataan diatas, keadaan pengubahsuaian rumah belakang yang terlampau rapat dibawah alamat: No. 24, jalan 5/7 taman indah, batu 11 cheras dan terdapat pemilik rumah menjadikan tempat meletakkan bekas tanaman menyebabkan kesesakan lorong...

Haiwan peliharaan menganggu bau yg tidak menyenangkan

Posted :Sunday, August 19, 2018 by Haniza binti mohamed isnin Send Maill

Saya ada satu masalah jiran sebelah rumah memelihara kucing,dan saya sudah tidak tahan dengan bau najis kucing dan bau hanyir didepan dan dibelakang rumah saya,satu lagi masalah anak saya yg berumur 6tahun adalah menghidap asma,jdi saya rasa takut...

No36 jalan tasik biru 4,taman tasik biru kundang

Mps tidak melakukan tugas

Posted :Sunday, August 26, 2018 by Asradi bin rudi Send Maill

Banyak paip tandas bandar leila sandakan yang bocor tetapi pihak berkuasa tiada ambil tindakan hal ini menyebabkan kawasan bandar leila menjadi kotor dan berbau..selain itu tiada pekerja yg membersihkan kawasan tersebut seperti sampah2 yg...

BELA ANJING TANPA LESEN

Posted :Thursday, August 30, 2018 by MOHD YUSOF Send Maill

BELA ANJING DI PPR FLATS TANPA LESEN. BLOK B 10-10 JALAN USAWAHAN 6 KG BARU AIR PANAS. ANJING BUAT BISING WAKTU SEMBAYANG DAN MALAM. DAH BERAPA KALI KOMPLEN TAPI MASIH BELA ANJING DI RUMAH. HARAP DBKL AMBIL TINDAKAN DENGAN SEGERA.

Bad smell from neighbour house

Posted :Monday, September 3, 2018 by Shalini Bhaskaran Nair Send Maill

Sy tinggal di flat pandan jaya block 17a . jiran sy bela kucing dalam rumah tetapi tidak jaga kebersihan langsung. Kita sekeluarga tidak perbah dapat udara yg segar , dan x dpt buka pintu rumah sepanjang hari klu bau terlalu teruk. Walaupun...

Ampang

jiran buang sesuatu sampai ulat keluar terlalu Banyak Dari tong sampah jiran Dan ulat dr Tonga sampah tu masuk ke rumah saya...tolong ambil tindakan.

Posted :Tuesday, September 4, 2018 by Bharthi a/p Subramaniam Send Maill

Jiran saya buang benda apa tak tau dalam tong sampah depa...berbau busu sampai ulat terlalu banyak terkeluar dari tong sampah jiran...ulat- ulat Yang terkeluar dari tong sampah jiran masuk ke rumah saya....Minta tolong dari tuan ambil tindakan Dan...

Anjing menceroboh rumah

Posted :Monday, September 17, 2018 by Norain Send Maill

Assalamualaikam dan salam sejahtera. Saya tinggal di Hulu Langat. Sejak akhir-akhir ini kami sering diganggu dengan kehadiran 5 ekor anjing yang tidak dikatahui asal usul. Dan paling menyusahkan terdapat seekor anjing terbiar yg masuk ke rumah dgn...