Categories

Pejabat Daerah Complaints

Kawasan Taman yang jadi tempat "paking" Trelar

Posted :Thursday, March 15, 2012 by Ravindaran Rajoo a/l Krishnan Rajoo Send Maill

Lori trelar sarat dengan muatan "parking' dekat simpang jalan Jalan Desa Kulai 6, Taman Desa Kulai. 81000 Taman desa Kulai.Mula hanya 1 trelar sekarang dah sampai 3 trelar. Ini bukan saja merosakaan jalan taman perumahaan tapi akan mengundang...

tertekan dengan bunyi bising

Posted :Thursday, July 5, 2012 by norsiah bt mat akhir Send Maill

penduduk dirumah rakyat lubok china dekat disini terutamanya yang tinggal berdekatan lokasi terdapatnya pengadang besi longkang di taman berkenaan tertekan dengan masalah bunyi bising setiap kali kenderaan melalui pengadang besi,sekiranya orang...

Complaint of illegal house

Posted :Friday, May 31, 2013 by Bluewhale Send Maill

We have a lot of illegal renovation in taman indah under address jalan indah 5/7,batu 11 cheras. Illegal renovation mentioned above, owner extend they kitchens and consume the public space/patio which believe to be emergency escape/ evacuation...

Jalan Kampung Sukau Kinabatangan Masih Teruk

Posted :Monday, August 18, 2014 by Hamid Ali Send Maill

Saya wakil penduduk kampung sukau kinabatangan sabah berasa sangat terkilan dengan janji yang ditaburkan oleh kerajaan untuk memulihkan jalan di kawasan kampung kami yanh semakin teruk dimamah usia.Jalan berturap yanh dijanjikan hanya tinggal...

salahlaku tok penghulu

Posted :Sunday, January 18, 2015 by nordin Send Maill

Saya.adalah anak kelahiran pekan...harap pihak ketua daerah pekan teliti perilaku tok penghulu dikws ganchong yg tidak telus dlm menjalankan tugas....ketika bencana banjir baru baru ini

jalan raya

Posted :Tuesday, March 10, 2015 by roslan bin akong Send Maill

sudah bertahun pucuk surat permohonan jalanraya tapi sampai seksrang tiada tindakan pejabat daerah.minta pada wakil rakyat dan parlimen tetap mendukacitakan..tapi menghairankan kampung yang suda mempunyai kemudahan baik terus di bantu...adakah...

Lampu traffic

Posted :Wednesday, March 25, 2015 by Bennet Ho Send Maill

Salam Sejatera, Saya sudah banyak kali buat aduan di laman web MPSJ pasal hal system automatic light lampu traffic control tidak berfunsi. Setiap pagi pukul 6am, saya terpaksa menunggu di 3 simpang yang ada traffic light di jalan puchong...

Parit dan saliran ayer tersumbat akibat hujan sepanjang bulan

Posted :Saturday, December 19, 2015 by Musa b piai Send Maill

Parit parit yang tersumbat akibat hari hujan sepanjang bulan

Gangguan bunyi

Posted :Thursday, February 23, 2017 by Alfian Fareez Nasution Send Maill

Salam sejahtera, Saya ingin membuat aduan gangguan bunyi yang berlaku dikejiranan. Gangguan berpunca dari salakan anjing dari sebuah rumah seorang Cina di kejiranan ini.Untuk pengetahuan,gangguan ini telah berlaku dengan kerap dan kami telah...

Land Dirty

Posted :Tuesday, March 28, 2017 by TAY FUA TACK Send Maill

I am Mr. Tay Fua Tack(IC No. 600730-05-5169), owner of land No. Hakmilik 26,Lot 190, Mukim Balai Panjang, Daerah Melaka Tengah, Negeri Melaka. I want to make a complain about Mr.Lai Soon Choy(IC No. 650704-08-5415, No. Tel: 016-6266266)for using...

Penghulu sombong

Posted :Wednesday, May 31, 2017 by Muhamad Ismail Mohamad Sedik Send Maill

Sikap penghulu kulim sombong dan kasar semasa meminta tanda tangan untuk borang jpj. Harap pihak berkenaan datang berjumpa dgn saya kerana penghulu ini sangat kurang ajar dan tidak memberi kerjasama untuk menandatangani borang jpj tersebut....