Categories

Pendatang asing berleluasa

Posted :Saturday, January 11, 2020; by ABU RIZAL HJ OTHMAN Send Maill   

Berhubung dengan perkara diatas, saya penduduk di Apartment Rista Villa Taman Putra Perdana Puchong amat merasakan tidak tenteram dan selamat apabila kehadiran pendatang asing yg begitu ramai dan bermaharajalela dikawasan ini.Warga asing yg datangnya dari Negara Indonesia, Bangladesh, Rohingya, Pakistan dan African.Oleh itu saya berharap pihak IMEGRESEN akan memandang serius pada permasaalahan ini demi mempertingkatkan keselamatan penduduk warganegara Malaysia didalam keadaan yang lebih baik.Disini saya ingin menyatakan beberapa sikap dan cara yg diamalkan oleh pendatang asing tersebut.
1)Sentiasa membuat bising.
2)Sampah sarap bertaburan dipersekitaran blok.
3)Anak anak warga asing yg berkeliaran di kawasan blok.
4)Melepak secara berkumpulan.
5)Menjalankan perniagaan haram.
6)Dan peratusan diantara mereka tiada apa apa dokument perjalanan yg sah.
Oleh itu saya berharap pihak yg bertanggungjawab dapat mengambil tindakkan yg sewajarnya pada pendatang asing ini. Dengan ini saya ingin mengucapkan terima kasih atas keperihatinan pihak Tuan.

Dear Friends, Dont forget to bookmark and submit your offers to social media websites listed here.It will bring more visibility, buzz and fast action to attend your Complaint

Complaint Related To Pendatang asing berleluasa

Comments  :



20 days ago by RATHINAWATHY A/P RAJASVARAN    [ Send Maill ]



Saya penduduk kawasan sg.chua kajang. Meminta kerjasama pihak berkuasa untuk mengambil tindakkan sewajar terhadap pendatang asing yang menetap dan jalankan perniagaan di( kawasan Perindustrian Sg.Chua )berdekatan Klinik Kesihatan Sg.Chua aktiviti harian seperti:kedai runcit,bengkel kenderaan,besi buruk,perkhidmatan pengangkutan dan banyak lagi.pendatang asing yang berleluasa di kawasan ini.



43 days ago by http://onlinemanuals.txdot.gov    [ Send Maill ]



Everyone loves what you guys are up too. This type of clever work and exposure!
Keep up the great works guys I've you guys to my own blogroll.



130 days ago by Aida    [ Send Maill ]



Assalamualaikum . saya ingin meminta pihak imigresen membuat operasi di Taman Sukun , Bukit Mertajam 30 Lorong sukun 14 . terdapat ramai warga asing burma di taman ini dan agak menganggu penduduk disini . selalu membuat bising . agak sombong semua . memandu kereta memandu motosikal tanpa lesen yg sah . parking kereta tengah2 jalan . bila ditegur . kurang ajar . melawan . hari2 buat bising . marah anak2 menggunakan kata2 kesat . ramai jiran yg dh tegur . tp keadaan sama jugak . suami isteri sangat2 sombong . sembang besar merata . bawak mulut sana sini . saya meminta pihak imigresen datang membuat serbuan dan memastikan mereka mempunyai dokumen yg sah atau pun tidak . jika tidak mempunyai dokumen yg sah . saya minta pihak imigresen membuat tindakan yg sewajarnya . terima kasih



131 days ago by Mohamad sukerie bin hasan    [ Send Maill ]



Assalamualaikum sy nk buat laporan tentang warga Indonesia terlalu ramai yg kosong di jln klang lame.. Dkt dngn perjabat post klang lame sy mohon tlng lh tangkap semua pendatang asing ni..susahkan rayat malaysia..



136 days ago by Siti Khadijah    [ Send Maill ]



The company below is practicing illegal harbouring of foreign workers without permit

SS Engineering sdn bhd

https://www.google.com.my/search?q=ss+engineering&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=en-my&client=safari#

Post Your Comment :

Name

required, use real name

Email

required, will not be published

Website Address

optional, will not be published

Your attitude towards Complaint

Agree Neutral Disagree

Confirmation Code