Categories

Pekerja Asing Tanpa Permit dan Passport yang sah

Posted :Thursday, March 7, 2019; by Madam Lim Send Maill   

Pekerja Asing warga Bangladesh menjadi banyak masalah,bising, kotor, penyakit jenayah dan bergaduh di Kluang Soya Special beralamat No32,Jln Dato Teow Siew Khor,86000 Kluang, Johor.Murid-murid Sekolah Chong Eng sangat takut melalui kawasan tersebut.Harap Tuan Jabatan Imigresen mengambil tindakan seterusnya.TERIMA KASIH.

Dear Friends, Dont forget to bookmark and submit your offers to social media websites listed here.It will bring more visibility, buzz and fast action to attend your Complaint

Complaint Related To Pekerja Asing Tanpa Permit dan Passport yang sah

Comments  :



32 days ago by Awiskarni bin abdul yakin    [ Send Maill ]



Salam sejahtera, disini saya ingin membuat aduan berkenaan terlalu ramai warga asing yang tidak mempunyai pas pekerjaan yang sah, saya kini berada dalam sunway pyramid mall, warga asing terlalu ramai dibahagian FI.39B DIGITAL CENTRE dan yg berdekatan



41 days ago by joe    [ Send Maill ]



Salam Sejahtera, saya ingin membuat aduan mengenai pendatang tanpa permit dan pasport yang bekerja dan tinggal di lokasi berikut.
lokasi: carwash dekat tokong cina taman manis, kelapa sawit, kulai johor.(carwash in berniaga tanpa lesen)



42 days ago by Nur Najihah    [ Send Maill ]



Assalamualaikum, saya disini ingin membuat aduan tentang warga asing yang bekerja di Uptown Jalan Reko, Kajang. Dia bekerja di gerai membuat air. Gerai ke 4 atau ke 5 dari hadapan. Saya agak musykil dengan keberanian warga asing tersebut untuk memaki hamun saya dan menghalau saya ketika makan hanya kerana gerai lain telah mengambil pesanan minuman saya ketika itu. Saya berasa amat kecewa kerana diperlakukan sebegitu oleh warga asing yang tidak pasti tentang perjalanan sahnya untuk bekerja disini. Saya sangat berharap pihak yang berkenaan dapat mengambil tindakan sewajarnya dan mengambil aduan ini dengan serius agar perkara yang sama tidak berulang. Adalah tidak wajar untuk membiarkan warga asing membiak dan melalukan sesuka hati dikawasan ini. Sekian, Terima Kasih.



65 days ago by RAJASEGAR RETHNAM    [ Send Maill ]



On behalf my friend,here i am rajasegar a/l rethnam would like complain about a indonesian lady staying at good year court 6 block H,10-03 subang jaya without having permit and passport.Also she miss behavior on room renting people staying together with her.
Hope immigration officer take action as soon as possible to find out the detail about her and her partner.Better investigate during night time.
thanking you
Best regards
R.Rajasegar



65 days ago by Norfaeza Amir    [ Send Maill ]



Assalamualaikum Tuan/Puan..Saya Norfaeza sebagai staff Hospital Tengku Ampuan Rahimah ingin membuat aduan.Ditempat tinggal saya terdapat PATI yg tinggal disana dan membuat rumah ini sebagai transit bagi PATI yang baru tiba di negara ini.Kami orang2 awam rasa dah semakin ramai PATI yang tinggal menyewa di kawasan sekitar.Bagaimana mereka boleh sebebas ini tanpa ada majikan,tuan rumah pula tidak dapat dihubungi,membawa kenderaan tanpa apa2 dokumen,mengganggu anak isteri orang,membuat bising,keadaan rumah macam rumah kongsi penuh kayu2 besi2 sehingga kawasan sekitar tidak bersih.Masalah denggi paling teruk dikawasan saya.Mereka tidak mempedulikan dan kebal dari undang2.Di kawasan saya staff hospital khususnya amat memerlukan rumah sewa tapi telah disewa oleh PATI dan membuatkan semakin tertekan denganh keadaan ini.
Saya akan sertakan alamat rumah tersebut...

No 14,lorong sri banang 10,
Taman Sri Andalas,
41200 Klang,
Selangor.

Kami amat2 berharap pihak tuan dapat bertindak dengan bijak,pantas dan tanpa kompromi.Saya akan memberi informasi lagi kepada pihak tuan/puan,Sekian Terima Kasih

 1  2  Next

Post Your Comment :

Name

required, use real name

Email

required, will not be published

Website Address

optional, will not be published

Your attitude towards Complaint

Agree Neutral Disagree

Confirmation Code