Categories

aduan warga asing

Posted :Wednesday, September 5, 2018; by zarul hj abdullah Send Maill   

Saya bercuti di klang, apa yang saya dapati dikawasan klang sentral ramai warga bangladesh malah mereka bebas berniaga malah dimonopoli mereka..Saya hendak membuat aduan terlalu banyak warga asing di tempat ini. tidak pasti samada mereka ada permit atau tidak. saya rasa tidak selesa kerana mereka terlalu ramai

Dear Friends, Dont forget to bookmark and submit your offers to social media websites listed here.It will bring more visibility, buzz and fast action to attend your Complaint

Complaint Related To aduan warga asing

Comments  :



44 days ago by Jass    [ Send Maill ]



Saya ingin tahu dalam aduan rakyat ni,pihak penguasa ambil berak ke terhadap aduan yang kita hantar.Bila call Pejabat imigeresen buat aduan selalu dapat feedback tunggu kami akan salurkan ke pegawai opearasi.Saya berhara pihak penguatkuasa mengambil serius tentang aduan yang disalurkan dan berharap dapat mengambil tindakan yang sewajarnya terhadap pendatang asing yang tidak mempunyai dokumen sah.Sekian



44 days ago by Jass    [ Send Maill ]



Saya ingin membuat aduan tentang seorang PATI indonesia yang tidak mempunyai passport dan permit.Dia telah lari dari majikan Western Digital Sungai Way dang kini sedang menetap di alamat 10 Lorong SS3/59C 47300 Petaling Jaya berhampiran LRT taman bahagia.
PATI ingin mengganggu keluarga dan rakan-rakan saya dengan mmbuat kecoh dan ugutan.Saya telah pun membuat report polis dan Imigeresen tetapi masih dalam proses.
Saya berharap Jabatan Imigeresen dapat mengambil tindakan sewajarnya ke atas PATI ini dengan menghantar pulang ke Acheh Indonesia.
Report no Imigeresen:505-5017
Passport no A1795965



56 days ago by mohd syukri bin ramli    [ Send Maill ]



asalamualaikum sya ingin membuat aduan tentang pkerja asing yang sering buat kacau dan mengusik2 terhadap anak dan bini sya smasa ketiadaan sy iaitu smasa sy bkerja di damai kampung budaya kuching sarawak...sglinter mreka tiada mmpunyai pasport,tamat tempoh,dan permit kerja...sy hrap phak imigresen dpat mngambil tindakan dngan agar tidak ada perkara-perkara yg buruk dan lebih dasyat lagi tidak berlaku terhadap anak dan isteri sy smasa ketiadaan sy d rmah iaitu wktu bkerja....



95 days ago by ERITA BINTI SUKOR    [ Send Maill ]



Assalamualaikum, saya ingin membuat aduan tentang seorang wanita Indonesia yang Angkuh Dan bongkak berniaga dipasar malam(kluang,johor).Dia juga membawa kawan-kawannya berniaga bersama.Kelihatan seperti tidak mempunyai permit yang Sah. Suaminya juga mencuri sawit pada waktu malam manakala di sebelah pagi dia menjual nombor ekor secara gelap. Saya berharap pihak imigresen segera membuat tindakan.



96 days ago by Affini    [ Send Maill ]



Assalamualaikum, saya ingin membuat aduan tentang seorang warga asing kelihatan kerap meminta derma di kawasan berdekatan restorann wong solo kampung baru kuala lumpur, saya berpendapat cara dia meminta derma dengan menganggu ketenteraman awam yang sedang makan di restoran tersebut membaca ayat2 di surah al dengan kuat adalah cara yang salah dan menyebabkan orang awam rasa bersalah lalu member duit derma tersebut. Saya juga berpendapat hanya dia dengan kekurangan upaya (cacat sebelah tangan) tidak bermakna dia tidak boleh bekerja untuk menyara diri, dan saya berpendapat agar tinjauan dapat dibuat oleh badan2 kebajikan untuk tidak memberi jalan aktiviti meminta derma cara begini berleluasa.

 1  2  Next

Post Your Comment :

Name

required, use real name

Email

required, will not be published

Website Address

optional, will not be published

Your attitude towards Complaint

Agree Neutral Disagree

Confirmation Code