Categories

Rumah jiran di jadi Kan tempat penempatan pokok2 bunga & binatang jualan

Posted :Saturday, November 7, 2015; by Sheron Kong Send Maill   

Saya ingin mengadu berkenaan dgn jiran rumah sebelah no.25, yg menempatkan brg niaga, tanaman pokok bunga & binatang pelbagai jenis di kediaman beliau. Dari depan rumah sehingga belakang penuh dgn semak samun tanaman sehingga menyebabkan pembiakan nyamuk. Siang malam nyamuk sentiasa masuk ke dalam rumah sehingga menyebabkan Kami sekeluarga berisiko terkena denggi dan trauma secara mental. Oleh kerana tanaman pokok yg telah memenuhi kwsn dlm rumah, beliau turut menempatkan tanaman yg selebihnya serta tanah yg berguni guni di luar rumah sehingga menyebabkan 3 kereta yg beliau letak di luar rumah, merentasi kawasan jalan masuk rumah saya! Menyebabkan sukar bagi saya untuk keluar & masuk ke kwsn letak kereta. Ini ialah kawasan rumah semi-D dan jiran seperti ini harus di beri amaran atau saman kerana menjadikan kawasan perumahan ini seperti hutan. Bau najis binatang jualan beliau mencemari kwsan sekitar. Beliau menjual binatang domestic & exotic. Saya pernah masuk rumah beliau dulu untuk melihat sendiri binatang jualan itu. Tolong datang periksa rumah Dia!

Dear Friends, Dont forget to bookmark and submit your offers to social media websites listed here.It will bring more visibility, buzz and fast action to attend your Complaint

Complaint Related To Rumah jiran di jadi Kan tempat penempatan pokok2 bunga & binatang jualan

Comments  :



46 days ago by Rahani Binti Hod    [ Send Maill ]



Saya mengadukan hal berkaitan projek perumahan banglo 1 tingkat yang sedang dibangunkan bersebelahan rumah saya. Aktiviti yang dijalankan tidak memasang kanvas bagi melindungi sempadan rumah saya sehingga menyebabkan bancuhan simen bertepek di tingkap2 rumah saya atap dan seluruh kawasan sempadan serta pokok2 pasau yg menghiasai ruangan rumah saya. Selain itu, penggunaan mesin pembancuh simen sangat bising dan asap yg berkepul2 serta mengeluarkan bau yg tidak sedap diletak menghala ke rumah saya sehingga menyebabkan anak saya mengalami alahan sesak nafas. Anak saya mengalami sesak nafas sejak projek ini dijalankan. Saya juga ada masalah jantung. Diharap pihak tuan dapat jalankan siasatan dan ambil tindakan. Rumah saya beralamat 102A Lorong Bunga Ros Jalan Daud Muar Johor.

Post Your Comment :

Name

required, use real name

Email

required, will not be published

Website Address

optional, will not be published

Your attitude towards Complaint

Agree Neutral Disagree

Confirmation Code